Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Test PticaCik ērti būtu, ja eksistētu tests, kas ļautu noteikt, kā smadzenes apstrādā informāciju. Tādu testu var izmantot personāla atlasē, novērtējot tā vai cita vadītāja perspektīvas, noteikt, cik daudz un cik efektīvi cilvēks var strādāt ar intelektuāliem uzdevumiem.

Sen zināms, ka pastāv intelektuālā nevienlīdzība. Pat vispusīgi tolerantajā Eiropā pēdējos gados kļūst aktuāli funkcionālā analfabētisma jautājumi, sakarā ar to, ka pieaugušie pārstāj lasīt, un nevar saprast sarežģītos tekstos izlasīto.

Testu, kas var parādīt, kā smadzenes apstrādā informāciju, licencēta Mācību centrā Lando izmanto tikai ātras lasīšanas kursā, lai noteiktu kādas sarežģītības pakāpes uzdevumus cilvēks spēj apstrādāt. Smadzeņu disfunkcijas gadījumā, kad dažādas smadzeņu daļas strādā nevienmērīgi, vai ir traucēta saikne starp labo un kreiso galvas smadzeņu puslodi, pildot noteiktus uzdevumus ar tekstiem, var rasties grūtības. Testēšanu veic, lai izvairītos no diskomforta izglītošanas laikā, izglītojamam nedod tās vai citas sarežģītības pakāpes uzdevumus, ko cilvēks nespēj apstrādāt.

Ātrā lasīšanā šis tests parāda, vai var noslogot cilvēku ar vēl sarežģītākiem uzdevumiem. Tests ļauj noteikt, vai cilvēks nevar, vai negrib strādāt ar sarežģītiem tekstiem.

Personāla atlasē šis tests dod teicamus rezultātus. Var noteikt, vai cilvēks ainu redzēs kopumā, un cik lielā mērā iedziļināsies problēmā. Vai viņš ir koncentrējies tikai uz sevi, vai redz vēl arī komandu vai vidi, kurā strādā.

Tests ļauj ieraudzīt, vai cilvēks atrodas mierīgā stāvoklī, vai viņu kaut kas stipri kaitina un rada sasprindzinājumu.

Kā mēs zinām, intervijas norises laikā, katrs cilvēks mēģina parādīt sevi no labākās puses. Mēs neprotam lasīt domas. Bet varam palūkoties, kā kandidāts darba vietā uztver realitāti.

Uzdevuma izpildei jāiedod attēlu un divpadsmit krāsu zīmuļu komplektu. Tieši zīmuļi, nevis flomāsteri ļauj novērtēt arī svītrinājumu virzienu un spiediena spēku.

Divpadsmit krāsu komplekts dos iespēju izvairīties no atrunām, ka attēls izkrāsots tādejādi, jo pie rokas bija tikai divas krāsas.

Krāsu risinājumu katrā izkrāsotā attēlā var novērtēt, izmantojot Lušera (Max Lüscher) krāsu testu. Un šī informācija jau dos daudz vielas pārdomām.

Līdztekus krāsai, var noteikt galvas smadzeņu darba īpatnības, ņemot vērā, ka pieaugušam cilvēkam smadzenes jau ir izveidojušās.

Rādītāju analīzi jūs varat aplūkot vadības sfēras zinātņu doktores Irinas Lando grāmatā “Smadzenes spēlē spēles: uzmanība un uztvere”. Rezultātu ticamību apstiprina vairāk kā divarpus tūkstoši studentu veikti testi ātras lasīšanas kursā.

Ātrā lasīšanā pieaugušiem nākas pildīt daudzus uzdevumus, pārslēdzot uzmanību no viena teksta uz otru trīs reizes vienā sekundē. Vingrinājumu izpildes laikā ir labi redzams, cik ilgi cilvēks var izturēt intelektuālo slodzi un efektīvi strādāt laika deficīta apstākļos.

Testu apstiprina kursa laikā iegūtie dati.

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика