Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Elabuga TxtIrina Lando, vadot virkni ātras lasīšanas treniņus Kazaņā, pēc izglītošanā piedalījušos klientu rezultātiem un atsauksmēm saņēma ielūgumu vadīt ātru lasīšanu vadītājiem īpašajā ekonomiskajā zonā „Alabuga” korporatīvā universitātē.

Ātras lasīšanas mācīšana notika korporatīvā formātā. Galvenais ātras lasīšanas rezultāts, uz ko uzsvaru liek vadības sfēras zinātņu doktore Irina Lando – tas ir domāšanas ātruma palielinājums.

Ātra lasīšana vadītājiem – tās ir ne tikai noderīgas iemaņas. Ātra lasīšana pie Irina Lando saucas „Lasīšanas ātrums vienāds ar domāšanas ātrumu”. Vadītāja lasīšanas ātrums parāda, ar kādu ātrumu viņš var apstrādāt no drukātiem avotiem pienākošo informāciju.

Kādā ātrumā vadītājs saprot tekstus, parāda, cik ātri viņš var saprast, nevis pārskriet ar acīm pāri, bet tieši saprast informāciju, ko viņam iesniedz atskaišu, referātu, dienesta piezīmju utt. veidā.

Daudzas organizācijas, pieņemot darbā, pārbauda darbinieku lasīšanas ātrumu, kā arī lūdz pēc tam atstāstīt izlasīto tekstu, lai pārbaudītu teksta informācijas saprašanas pakāpi paziņotajā ātrumā. Tādējādi, piemēram, lai strādātu Baltajā namā Vašingtonā (Amerikas Savienotās Valstis), jālasa ne mazāk kā četri simti vārdi minūtē (nevis zīmes, bet tieši vārdi) pilnīgi saprotot izlasīto materiālu. Tāds lasīšanas ātrums ļauj cilvēkam būt vadītāja efektīvam palīgam.

Ar lasīšanu saprot nevis skraidīšanu pa tekstu, bet izlasītā materiāla saprašanu, pilnīgu tā apgūšanu un prasmi saprast un, kā sekas, iegūto zināšanu pielietošanu praksē. Tādejādi, piemēram, liela supermārketu tīkla mārketinga direktora līgumā par pieņemšanu darbā kā izpildei obligāts ir iekļauts punkts, kas liek vadītājam gadā izlasīt piecdesmit grāmatas par biznesu. Tā ir aptuveni viena grāmata nedēļā. No pirmā skatiena, nav sarežģīta prasība. Bet jāņem vērā, ka tāda līmeņa vadītāja darba laiks nav normēts, tas nozīmē, lasīt var tikai vakaros vai izejamās dienās. Un šeit pirmajā vietā izvirzās lasīšanas ātrums un izlasītā teksta saprašanas ātrums.

Vadītāja domāšanas ātrums parasti sasniedz tūkstoš vārdus minūtē. Bet, lūk, lasīšanā daudzi vadītāji izmanto tekstu saprašanas ātrumu (ja runa ir par lasīšanu krievu valodā) ne ātrāk par simts astoņdesmit – divi simti piecdesmit vārdi minūtē, kas vienāds ar vidējo runas ātrumu dzimtajā valodā.

Irinas Lando vadīto ātras lasīšanas praktisko nodarbību laikā vadītājiem Tatarstānas īpašajā ekonomiskajā zonā „Alabuga” piecās nodarbību dienās pa trīs stundām izdevās palielināt lasīšanas ātrumu vidēji divas reizes. Ātras lasīšanas pie Irinas Lando rezultāti un atsauksmes izvietotas mājas lapā Lando.lv.

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика