Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Maskavā Irina Lando vadīja ātras lasīšanas nodarbības “SRB Sberbank” augstākā vadības posma menedžeriemMaskavā PhD Irina Lando “SRB Sberbank” augstākā vadības posma menedžeru konferencē vadīja ātras lasīšanas nodarbības, kurās noteica galvenos faktorus, no kuriem ir atkarīgs lasīšanas ātrums un izlasītā saprašana.

Tieši augstākā posma vadītāji visaugstāk vērtē laiku. Augstākā vadības posma menedžeriem pats dārgākais resurss ir laiks. Mēs nevaram nopirkt laiku, bet mēs varam palielināt savu galvas smadzeņu caurlaides spēju laika vienībā.

Ātras lasīšanas pamatā, pirmām kārtām, ir fizioloģija. Cilvēkam ir vairāki galvas smadzeņu centri, kas atšķir mūs no dzīvniekiem. Lai cik dīvaini tas būtu, bet šis ir centrs, kas atbild par darbu; par runu (kā otro signālsistēmu) ir atbildīgi centri un centrs, kas atbild par lasīšanu un teksta avota informācijas saprašanu.

Kāpēc ātru lasīšanu mācās tik daudz augstākā posma vadītāji ? Tieši tāpēc, ka ar šīs tehnoloģijas palīdzību var uztrenēt galvas smadzenes ātrāk apstrādāt informāciju.

Irinas Lando doktora disertācija tieši pamatojas uz to, kā ātras lasīšanas un informācijas ātras iegaumēšanas metodes ļauj palielināt lēmumu pieņemšanas ātrumu un lēmumu pieņemšanas precizitāti un pareizību.

Galvas smadzeņu darbības īpatnības aprakstītas Kannemana (Daniel Kahnemann) grāmatā “Thinking fast and slow” (angļu val.), viņš par šiem pētījumiem saņēma Nobeļa prēmiju. Diemžēl, nosaukuma neveiksmīga tulkojuma dēļ uz krievu valodu, grāmata ļoti daudz zaudēja, jo krievu nosaukuma variants “Domā ātri, izlem – lēni” (krieviski – “Думай быстро, решай – медленно”) daudzus, kas nelasīja grāmatu, maldināja. Tieši pie ātras domāšanas uzmanība paaugstinās. Kad mēs pieņemam labāko lēmumu – kad uzmanība ir paaugstināta vai pie pavājinātas uzmanības?

Tāpēc augstākā posma vadītāji ļoti labprāt izmanto ātras lasīšanas, ātras iegaumēšanas un informācijas strukturēšanas metodes. Irina Lando vada treniņus dažādās pilsētās un valstīs. Atnāciet, jums patiks!

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика