Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

13
Dec 2017

Vai bērnam ir tiesības uz savu viedokli?

Имеет ли ребенок право на свое мнение?

Pie mums ļoti daudzi saka, ka likt bērnam klausīt – tas autoritārisms. Bet tu darbā nesāc klausīt vadītājam, un paskatīsimies, cik ilgi tu tur noturēsies. Tev var būt savs viedoklis, bet tam uz kaut ko jāpamatojas. Cilvēki par to aizmirst. Bērnam piecos gados ir savs viedoklis, var viņš ēst konfektes vai nē. Tas pamatojas uz to, vai viņam garšo, vai negaršo, nevis uz to, cik tas ir derīgi vai kaitīgi. Noteiktā vecumā bērnam vēl nav tik daudz datu, lai viņa viedoklis uz kaut ko pamatotos. Viņš nevar izdarīt specializācijas izvēli astoņos gados – es nemācīšos matemātiku, es nodarbošos ar zīmēšanu. Tāpēc viņam dod iespēju daudz ko pamēģināt, un kad būs bāze, viņš varēs veikt izvēli, kādā virzienā viņam attīstīties.

Lasīt tālāk...
15
Sep 2017

Vispārizglītojošā skola: būt vai nebūt?

Vispārizglītojošā skola: būt vai nebūt?
Sabiedrībā visbiežāk apspriež izglītības līmeņa problēmu Latvijā un to, kas gaida mūsu bērnus nākotnē. Disciplīna krīt, lasītprasme arī, bērni netiek galā ar pašiem elementārākajiem uzdevumiem, un vecāki pēc darba ir spiesti kopā ar saviem bērniem gatavot stundas un no jauna analizēt stundā mācīto mācību materiālu.
Zinātņu doktore, skolas Lando īpašniece Irina Lando dalījās ar saviem novērojumiem un domām izglītības sakarā pie mums un ārzemēs, ka arī pastāstīja par tēmām, kas jūnijā tika apspriestas ANO starptautiskā konferencē “Fokusā – izglītība”.

Vai skola ir vajadzīga un kam?

Lasīt tālāk...
30
Aug 2017

Lasīt cilvēku kā grāmatu. Izglītojam Mācību centrā Lando

Lasīt cilvēku kā grāmatu. Izglītojam Mācību centrā LandoKatram cilvēkam ir ģenētiska nosliece uz noteiktā darbībām un uzvedības maniere. Vai cilvēks uzvedīsies kā plēsoņa vai kā upuris, ir rakstīts viņa sejā. Šī uzvedības īpatnība izpaudīsies tikai stresa situācijā. Būtu noderīgi to izlasīt uzreiz.
Turklāt vide stipri ietekmē raksturu. To arī var izlasīt sejā – katra bieži pārdzīvota emocija atstāj savu nospiedumu. Ne velti saka, ka cilvēkam vecumā ir tāda seja, kādu viņš ir pelnījis.

Lasīt tālāk...

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика