Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Es protu zīmēt! – Treniņš “Radošā darba maģija” LANDO skolā
LANDO mācību centrs ir daudziem pazīstams pēc ātrlasīšanas un ātras iegaumēšanas treniņiem. Patiesībā, centra mācību programmu spektrs ir daudz plašāks. Lūk, piemēram, nesen parādījās jauns Irīnas Lando autorkurss “Radošā darba maģija”.

 

LANDO mācību centrs ir daudziem pazīstams pēc ātrlasīšanas un ātras iegaumēšanas treniņiem. Patiesībā, centra mācību programmu spektrs ir daudz plašāks. Lūk, piemēram, nesen parādījās jauns Irīnas Lando autorkurss “Radošā darba maģija”.

Bet stāstu par šo treniņu sāksim ar to, ka visi zina spārnoto izteicienu “visi bērni ir talantīgi”. Jā, arī katrs par sevi var atcerēties, ka bērnībā ar prieku kaut ko zīmēja, veidoja, sacerēja, dungoja...

Toties cik skumju nopūtu dzirdam no pieaugušajiem: kur tas viss palika, vai tagad to vairs var atcerēties, laika arī nav, bez tam, liels mākslinieks vai aktieris no manis vienalga neiznāktu.

Pirmkārt, nevar zināt, iznāktu vai neiznāktu, ja nav bijis mēģinājums to darīt. Toties var strīdēties par to, ka radošā tieksme ir neatgriezeniski zudusi. Irīna Lando ar panākumiem to pierāda, piedāvājot pieaugušajiem, solīdiem cilvēkiem, neatkarīgi no darbības sfēras vai sociālā stāvokļa, mēģināt izteikt sevi tēlotājā mākslā.

Pēkšņi izrādās, ka šī katram bērnam atvērtā pasaule ir katrā cilvēkā jebkurā vecumā. Treniņa dalībnieki tikai divu dienu laikā apgūst guašas zīmēšanas metodiku eļļas gleznošanas tehnikā. Pie tam, nav nepieciešama nekāda iepriekšēja sagatavošanās. Tas izdodas visiem, pat tiem, kas nekad nav turējuši rokās otas un krāsas.

Kā tas ir iespējams? Pieaugušajiem nepieciešams grūdiens, lai atvērtos, gūtu pārliecību par saviem spēkiem un savu spēju atzīšanu no malas. Protams, ja cilvēku visu mūžu pārliecināja, ka daiļrade nav viņa ceļš, ir sarežģīti vienā mirklī “izvilkt dienas gaismā” dziļi sevī apslēptos talantus.
Galvenais – treniņā cilvēkiem jābūt interesanti un jājūtas komfortabli. Nekādas skolas nodarbību rutīnas, nekādas spriedzes, kā, piemēram: visiem sanāk, bet man, liekas, nē. Nevajag visiem pildīt vienu un to pašu, bet tikai to, kas patīk, ko gribas un to, kas sanāk.

Kādreiz padomju laikos raksta autoram nācās apmeklēt zīmēšanas studiju. Lūk, tur bija cita pieeja. Atceros, kā mēs visi (25 dažāda vecuma pieaugušie) no vienas nodarbības otrā zīmējām Mikelandželo Dāvida statujas ģipša atlējuma acis.
Un tā līdz brīdim, kamēr mūsu vadītājam likās, ka tev ir “pielecis”, tu esi cienīgs pāriet uz augstāku līmeni un saņemt nākošo uzdevumu, pārējie turpināja stulbi un cītīgi zīmēt šīs acis, ne visai saprotot, ko no viņiem prasa un kā ir jāuzzīmē “pareizi”.

Rezultātā divi-trīs cilvēki, starp citu, acīmredzami profesionāli sagatavoti „izvirzījās”, bet galvenā masa tā arī nevarēja no šīm “acīm” tikt vaļā. Beigās darba autors ar draudzeni pārstāja iet uz šīm nodarbībām. “Pazuda vēlme”, vēlēšanās zīmēt tika nogalināta.

Man toreiz un tagad nav saprotams, kāpēc studijā bija tieši tāda pasniegšanas pieeja. Katram taču ir savas noslieces un priekšrokas. Bet, otrkārt, sākotnēji mēs gājām uz studiju gūt prieku, pozitīvas emocijas, nevis verdiktu, ka mēs nederam nopietnai glezniecībai. Mēs arī netaisījāmies nodarboties, piemēram, ar klasisko stājglezniecību.

Bet mums abām patika zīmēt, patika eksperimentēt ar krāsu, mums gribējās attēlot kaut ko savu, savai dvēselei tuvu. Bet neko tādu mēs studijā neguvām. Jā, mūs nedaudz apskaidroja perspektīvas likumos un gaismēnās. Bet tālāk par slavenajām Dāvida acīm netikām.

Treniņa “Radošā darba maģija” nodarbībās nav ne miņas no tāda “biedēkļa”. Uzreiz – krāsas, uzreiz – tikai “savs”, nevis tā, kā ir “pareizi”, bet – kā roka iet. Izrādās, ka tehnika nemaz nav tik sarežģīta. Cilvēki jūtas spārnoti: es varu, man sanāk!

Daudziem pašu spējas rada patiesu izbrīnu. Ikdienā taču nedrīkst atslābināties, jārisina tik daudz problēmu. Kāda tur zīmēšana... Bet treniņā īsajā laikā, intensīvā ritmā tas kļūst iespējams. Pavisam nav svarīgi, vai nodarbību dalībnieks pēc tam zīmēs gandrīz ik dienas.

Galvenais, ka viņš saprata – viņš ir talantīgs! Tagad viņš var radīt ko savu, ar ko iepriecināt tuviniekus, draugus un sevi pašu ar saviem daiļdarbiem. Bez tam, jauns radošs skats palīdzēs jebkuros apstākļos, dažādās dzīves situācijās, gan ārpus kantora sienām, gan darbā. Tas arī ir galvenais “Radošā darba maģija” treniņa mērķis.


NOFORMĒT PIETEIKUMUATNĀCIET! JUMS PATIKS!

Lando® – Ātrās iegaumēšanas skola
Izglītības un zinātnes ministrijas licence nr. 3360800220
Ātrlasīšana, ātra iegaumēšana, valodu mācīšana, zīmēšana, oratora māksla, psiholoģija
Rīga, A. Čaka iela 83/85 (atsevišķa savrupmāja pagalmā)
tālr. +371 67273009; mob. tālr. +371 29433553; fakss +371 67273010
RAKSTĪT VĒSTULI

WWW.LANDO.LV
www.skolaplus.lv – raksti vecākiem
www.poni.lv – materiāli nodarbībām ar bērniem
www.oratorika.lv – Oratora mākslas akadēmija. Oratora mākslas kursi Rīgā.

Strādājam no 1999. gada. Mēs piedalījāmies 10 Eiropas projektos. Tikai pēdējā projekta ietvaros mācībās piedalījās 2652 cilvēki no Latvijas Republikas 21 rajona.
Grāmatu sērija "Viena klase - vienā dienā"®
- Ir izdotas 16 grāmatas.
Attēlā – mūsu ofiss Rīgā.

NOFORMĒT PIETEIKUMU


Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика