Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Irina Lando televīzijā tiešajā ēterā runā par bērnu attīstībuŠodien licencēta Mācību centra Lando direktore un dibinātāja, vadības sfēras zinātņu doktore Irina Lando televīzijā tiešajā ēterā pastāstīja, kā labāk darboties ar bērniem, kā attīstīt radošās spējas.
Daudzi vecāki baidās palaist garām vajadzīgo momentu: bet ja nu bērnam ir talants, bet mēs nepamanījām. Ja nu pēkšņi mēs nepaspēsim to attīstīt?
Pirmkārt, ja bērnam patiešām ir spilgts iedzimts talants, šo talantu ir grūti nepamanīt. Ja bērnam pastāvīgi gribas zīmēt, viņš tad zīmēs gan ar kociņu uz krāsns, gan ar krītu uz asfalta, gan ar zīmuļiem un krāsām. Diez vai vecāki to varēs palaist garām.

Ja bērnam patīk dziedāt, un viņš to pastāvīgi dara, kopējot profesionālus dziedātājus un precīzi trāpa notīs, diez vai jūs varēsiet to palaist garām.
Cita lieta, ka bieži vien vecākiem ir vēlēšanās par katru cenu attīstīt bērna talantu, pat ja viņam ir viduvējas spējas. Situācija kļūst vēl sarežģītāka, ja, piemēram, vecāks bērnībā sapņoja kļūt par sportistu, bet nevarēja realizēt savu sapni, un tagad par katru cenu mēģina piespiest bērnu kļūt par sportistu, bet bērnam, piemēram, ir nosliece uz mūziku.
Vecākiem ir vērts būt ļoti uzmanīgiem attiecībā pret to, kas bērnam interesē. Bērnībā bērnam ir daudz interešu. Nekas briesmīgs nenotiks, ja viņš pamēģinās darboties vairākos virzienos pašrealizācijai. „Teātra pulciņš, foto pulciņš, man vēl arī dziedāt gribas…” Lai mēģina. Ja bērns var izvēlēties un nodarbību gaitā sāk saprast, ka tas viņam nepatīk, kas no malas likās savādāk nekā izrādījās patiesībā, nekā briesmīga tur nav. Jābaidās, kad viņš neko nezina, ko vispār ir vērts mēģināt.
Pirmsskolnieki un sākumskolā bērni var brīvi izvēlēties, ar ko nodarboties, un nav vērts prasīt no viņiem pastāvīgus superpanākumus. Atstājiet bērniem bērnību. Labi, grib zīmēt, lai zīmē. Kāpēc ir jāpanāk pastāvīgas uzvaras konkursos un mūžīgi jāpaceļ prasību latiņu. Daudzi bērni zaudē radošā darba prieku, kad viņiem liek iegūt rezultātu.
Bet vecākiem bērniem jau jāattīsta prasmi strādāt. Piemēram, bērns grib nodarboties ar dejām. Sarunājiet ar treneri un apmaksājiet nevis vienu, bet divas-trīs nodarbības, lai bērns paskatās un pieņem lēmumu, vai tiešām viņš grib ar to nodarboties. Bet, ja viņš nolēma darboties, tad lai darbojas visa mācību gada laikā. Tādejādi jūs varēsiet attīstīt atbildības sajūtu un plānošanas horizontu.
Protams, visi bērni ir dažādi. Bet atstājiet viņiem kaut kripatiņu bērnības!

Rīga, A. Čaka iela 83/85
Tālr.: +371 67273009, +371 29433553
Licencēts mācību centrs LANDO®. IZM licence nr. 3360800220

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика