Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Irina Lando, ātra lasīšana Kazaņā. Irina Lando vada ātru lasīšanu biznesam.Kazaņā (Tatarstāna) licencēta Mācību centra Lando direktore un dibinātāja, vadības sfēras zinātņu doktore Irina Lando vada ātras lasīšanas kursu biznesmeņiem. Auditorija ir ļoti dzīva un prasīga. Uz ātru lasīšanu galvenokārt nāk biznesa cilvēki, kam ir svarīgi visu paspēt.
Eksistē daudz noturīgu mītu un pasaku par ātru lasīšanu. Jūs noteikti esat dzirdējuši, ka ātra lasīšana ir lasīšana pa diagonāli. Bet ieslēgsim kritisko domāšanu. Kādā veidā izvietoti atslēgas vārdi tekstā? Tie nekad nav pa diagonāli. Atslēgas vārdi var būt sastopami gan katrā rindiņā, gan rindkopā. Turklāt acu kustības drīzāk atgādinās slalomu – kā slēpotājs laižas lejā no kalna, bet nekādi – pa diagonāli. Pat pārskatot jau pazīstamu tekstu, mēs neizmantojam acu kustību pa diagonāli.

Tādu pieaugušu cilvēku, kas ir sevi realizējuši, izglītošana bieži ir saistīta ar problēmu, ka viņi visi zina, kā viņus vajag izglītot. Turklāt daudzi mēģina izvairīties no slodzes vingrinājumu pildīšanas laikā, bet tieši „otrās elpas” efekts ļauj smadzenēm pāriet robežu „nevaru” un sākt apstrādāt informāciju citā darba režīmā.
Šo efektu aprakstīja Georgijs Lozanovs, kas izgudroja suģestoloģiju vai, kā to vēl sauc, suģestopēdiju. Informācijas ātras uztveršanas efektu smadzenēs viņš pamatoja ar šīs informācijas īpašo pasniegšanas tempu.
Līdzīgas idejas pēc tam tiražēja daudzi autori, kas to aprakstīja kā „alfa” stāvokli. Šajā darba režīmā smadzenes var apstrādāt milzīgas informācijas plūsmas, izdalot galveno, analizējot un vispārinot.
Mēs visi pazīstam tādu efektu, kad, būdami studenti, pēdējā naktī rakstījām referātu vai diplomu pēdējā nedēļā. Tātad, principā tas ir iespējams.
Ātras lasīšanas kursā pieaugušie mācās radīt šo efektu pēc savas vēlēšanās, un noturēt intelektuālo slodzi ilgu laiku.
Gadās, ka cilvēks var ļoti ātri ieslēgties procesā, bet nevar ilgi efektīvi strādāt. Ar lasīšanu ir tas pats. Ja tu vari ātri izlasīt tekstu, bet nespēj noturēt tādu koncentrāciju ilgāk par vienu minūti, tas tev nepalīdzēs izlasīt grāmatu. Tāpēc Irina Lando ātrā lasīšanā pievērš uzmanību uzreiz visiem galvas smadzeņu darba rādītājiem: iekļaušanās procesā ātrumam, uzmanības pārslēgšanas ātrumam, saprašanas un analīzes ātrumam, vispārināšanas ātrumam. Kursa gaitā nākas trenēties lielā ātrumā. Uz jaunu uzdevumu risināšanas rēķina smadzenēs veidojas jaunas neironu saites, kas pēc kursa paliek kā bonuss. Tas ir, cilvēks reāli var kļūt gudrāks ātras lasīšanas kursa laikā. Tāpēc Irinas Lando vadītā ātra lasīšana ir tik ļoti novērtēta biznesa aprindās.

Rīga, A. Čaka iela 83/85
Tālr.: +371 67273009, +371 29433553
Licencēts mācību centrs LANDO®. IZM licence nr. 3360800220

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика