Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Informācijas ātra iegaumēšana biznesam. Ātra lasīšana biznesam. Irina Lando Tirdzniecības-rūpniecības palātā.Irina Lando vadīja ātras lasīšanas un ātras iegaumēšanas semināru biznesam Tirdzniecības-rūpniecības palātas locekļiem. Jānovērtē, ka Tirdzniecības-rūpniecības palāta ļoti elastīgi reaģē uz auditorijas pieprasījumu. Pēc Irinas Lando uzstāšanās vienā no semināriem, klausītāji iesniedza pieprasījumu organizēt ātras lasīšanas un ātras iegaumēšanas mācīšanu Tirdzniecības-rūpniecības palātas locekļiem. Ātra lasīšana un ātra iegaumēšana – tie ir ērti instrumenti, kas mums ļauj būt efektīvākiem biznesā.

Katram no mums ir tikai divdesmit četras stundas diennaktī un, ja mēs gribam veltīt uzmanību ģimenei, tajā skaitā, pavadīt laiku ar savu otru pusīti un bērniem, tad mums ir jāpaātrina procesus, kas nepieciešami savu darba pienākumu kvalitatīvai izpildei.
Uz ātru lasīšanu visbiežāk atnāk vadītāji vai biznesa īpašnieki, cilvēki, kas jau ir daudz sasnieguši, un lieliski prot plānot savu laiku, bet arī saprot, ka laika vienkārši fiziski nepietiek, un tāpēc nepieciešams paātrinājums.
Ātrums, precizitāte un pieņemto lēmumu pareizība – lūk, kādēļ biznesmeņi iet uz ātru lasīšanu. Lai cik tas nebūtu dīvaini, lasīšana – tas ir tikai blakusefekts. Lielākā daļa biznesmeņu iet uz ātras lasīšanas kursu tieši tāpēc, lai iemācītos domāt trīs reizes atrāk.
Ātra iegaumēšana ir tehnika, ko lieliski var izmantot kopā ar ātru lasīšanu, bet nevis izlasītā iegaumēšanai, bet vārdu, faktu, datu, ciparu un citas tekstā minētās informācijas iegaumēšanai. Teksta saprašana ātras lasīšanas laikā uzlabojas vairākkārt, jo pieaug informācijas pasniegšanas ātrums, un pēc noteikta treniņa ātras lasīšanas kursa laikā uzlabojas informācijas apstrādes ātrums. Jo ātrāk pasniedz informāciju, jo vairāk paaugstinās uzmanība. Jo uzmanīgāk mēs uztveram informāciju, jo vairāk uzlabojas uztvere. Tie ir procesi un likumi, saskaņā ar kuriem darbojas mūsu atmiņa. Izmantojot to, kā smadzenēm ir ērtāk uztvert apstrādāt informāciju, mēs varam strādāt efektīvāk.
Pie liela informācijas pasniegšanas ātruma paaugstinās uzmanība, sekojoši, iespaidi kļūst spilgtāki un tekstu uztver daudz labāk. Pie tādas spilgtas uztveres mēs jau runājam nevis par iegaumēšanu, bet par momentānu uztveri. Visvairāk tas ir līdzīgs tavai niršanai baseinā. Tev apkārt ir ūdens, un tu to sajūti. To pašu mēs vērojam ātras lasīšanas laikā – tu noteikti zini, ka grāmatas informācija ir nonākusi pie tevis, tu to saprati, bet tas pavisam nav tas pats, kas ir lasīšana. Drīzāk var runāt par momentānu teksta informācijas uztveri.
Ir diezgan grūti vārdiem aprakstīt iegūto efektu. Ātras lasīšanas mērķis – palielināt iegūtās teksta informācijas ātrumu un saņemtās teksta informācijas precizitāti divas-trīs reizes. Ātras iegaumēšanas mērķis – ātri un precīzi reproducēt jums nepieciešamos faktus.
Ātras lasīšanas un ātras iegaumēšanas laikā darbojas dažādas galvas smadzeņu daļas. Būtiski atšķiras arī ātras lasīšanas un ātras iegaumēšanas mācīšanas un trenēšanas tehnikas, bet tās lieliski papildina viena otru.

© Irina Lando, vadības sfēras zinātņu doktore (dr. sc. adimn.), specialitāte – zināšanu vadība (knowledge management)

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика