Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Irina Lando. Ātra lasīšana Tirdzniecības un rūpniecības kamerāIrina Lando vadīja ātras lasīšanas nodarbības Tirdzniecības un rūpniecības kamerā. Šis treniņš atšķirās ar to, ka auditorija bija ļoti augsta statusa. Uz ātru lasīšanu galvenokārt atnāca biznesa īpašnieki, kompāniju un apakšnodaļu vadītāji.

Tāda auditorija ļoti augstu vērtē savu laiku. Tāpēc jārunā tikai skaidri un par lietu. Ātrā lasīšanā galvenais – tā protams ir prakse. Un pieaugušiem cilvēkiem, īpaši, vadītāji, lai sāktu kaut ko darīt, jāsaprot, kāpēc to dara.

Auditorija nopietni sagatavojās: līdz nodarbību sākumam katrs dalībnieks rakstiskā veidā atsūtīja tos jautājumus, kas viņu interesēja.

Pirmajā nodarbībā mēs aplūkojām visizplatītākos mītus par ātru lasīšanu: kā, piemēram, lasīšana pa diagonāli. Tiem, kas īpaši dedzīgi aizstāvēja tādu viedokli, tika izteikts piedāvājums noslēgt līgumu ar kolēģi, izlasot tekstu pa diagonāli. Nosacījums bija tāds: pats izvēlies, kādu diagonāli paņem, bet garantē, ka parakstīsi. Kā jūs saprotat, auditorijai skaļi smejoties, neatradās tādi, kas vēlējās piedalīties tādā eksperimentā.

Pārbaudīja uzmanību. Daudzi domā, ka pie lēnas lasīšanas ir labāka saprašana. Izrādās, ja nodarbībā mācību materiālu skaidro lēni, tad cilvēki sāk novērst uzmanību jau pirmajās minūtēs. Ar lasīšanu notiek tas pats – smadzenes ātri apstrādā informāciju, un pie lēnas lasīšanas šīs informācijas pasniegšana tiek bremzēta uz izrunāšanas rēķina. Smadzenes nevar apturēt domāšanas procesu, tāpēc pie lēnas lasīšanas parādās liekas domas, cilvēks sāk novērst uzmanību un pasliktinās izlasītā saprašana.

Patīkami, ka cilvēki negribēja iet projām. Uzdeva ļoti daudz jautājumus. Paldies visiem, kas atnāca izglītoties. Liels gods strādāt tādā laukumā ar tādiem izglītojamiem.

 

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика