Kā pārbaudīt, cik efektīvi strādā mūsu atmiņa? Šis vienkāršais tests jums parādīs, vai galvas smadzenes jātrenē, vai arī tās vēl ir labā formā.
1) Nosauciet filmas, kuras jūs skatījāties šajā nedēļā.
2) Nosauciet cilvēkus, ar kuriem tikāties darba jautājumos pēdējās trīs dienās.
3) Nosauciet grāmatas, kuras izlasījāt šajā gadā.
Jūs noteikti ievērojām, ka ir informācija, kuru iegaumē pašu no sevis, bet mēdz būt, ka viena un tā paša vārda tulkojumu nākas meklēt vārdnīcā desmitiem reižu.
Pašu no sevis iegaumē to, kas mums liekas līdzīgs pazīstamam priekšmetam, lietai, vārdam. То, ka Itālija pēc formas kartē ir atgādina zābaku, jūs atceraties bez problēmām. Bet, protams, ne katrs spēs atcerēties Igaunijas vai Somijas kontūras.
Mnemotehnikas metodes mēs nereti izmantojam gandrīz automātiski, nedomājot par to, ka, izrādās, tā ir speciāla metode. Tādejādi, bērnībā mēs momentāni iegaumējām nosaukumus “baobabs”, “Tegusigalpa”, “Amazone”, “mamuti ganījās papardēs”.
Bet jau pieaugušo vecumā mēs atceramies, ka Islandē izvirda vulkāns ar briesmīgu nosaukumu, bet maz kurš no pieaugušiem spēs pārliecinoši atkārtot pašu nosaukumu “ Eijafjallajokulla”.
Biznesmeņi ieteica izveidot kursu, kas ļauj “paātrināt” galvas smadzenes. Mēs zinām, ka pirkstu vingrināšana, orientēta uz galvas smadzeņu labās un kreisās puslodes saskaņotu darbu ļauj efektīvāk risināt sarežģītus uzdevumus.
Tieši tāpat mnemotehnikas paņēmieni ļauj darīt jūsu darbu efektīvāk. Tāpēc Mācību centrā Lando tika izstrādāts ātras iegaumēšanas kurss pieaugušajiem. Apgūstot iegaumēšanas metodes, jūs varēsiet sev organizēt mentālo rosmi jebkurā jums ērtā laikā. Jo tēli ir galvas smadzeņu labās puslodes funkcija. Veicāt pāris vingrinājumus, un galva noskaidrojās. Smadzenes sāka strādāt efektīvāk. Tātad, var ķerties pie darba jautājumu risināšanas.